A termosztátok sajnos csak egy bizonyos áramerősséget képesek elviselni, ennél nagyobb terhelés esetén tönkremennek! A teljesítménykapcsolót minden esetben a termosztát vezérli! Megválasztásánál a megfelelő Amperszámot figyelembe kell venni! (összteljesítmény / 220-al = szükséges Amper)
Az alábbi teljesítményektől illetve termosztátok esetén ajánljuk a teljesítménykapcsolók beszerelését, a termosztátok védelmének érdekében.
Termosztátjainkkal vezérelhető teljesítmények:
- TR 010 2200W
- Q3-Q3 RF 1100W
- Q7- Q7 RF 1100W
- Q8RF 220W
- Termosztátos dugalj 3000W
Éjjeli áramátváltók (vezérelt áram)
Minden esetben javasoljuk a vezérelt áram kialakítását és használat. Ma az energiaszolgáltatók napi nyolc órában biztosítanak vezérelt áramot a hálózati leterheltségtől függően. A vezérelt áram tarifája lényegesen kedvezőbb és minimális kiépítési költséggel megvalósítható. Az áramszolgáltatók az éjszakai órát a nappali mérővel azonos teljesítményben díjmentesen biztosítják!
Nappal is van vezérelt áram, átlag napi nyolc órában. Ezt a lehetőséget lehet kihasználni az éjszakai áramátváltó bekötésével a rendszerünk takarékosabb üzemeltetésére. Erre mindenki figyelmét fel kell hívni, mert jelentős megtakarítást eredményezhet a villanyszámláján. Nem mindenki tud róla!!! Fűtésre és meleg víz előállítására szolgál és a villamos szolgáltatók csakis ezeket a fogyasztókat engedélyezik rákötni a vezérelt (éjszakai) rendszerre, azonban fontos, hogy ezek a készülékek fixen a rendszerbe bekötöttek legyenek és nem engedélyezi a dugaljak éjszakai árammal történő ellátását!!!
Az áramváltó vagy tarifaváltó automatikusan és észrevétlenül működik. Áll egy vezérlendő mágnes kapcsolóból és egy váltó érintkező rendszerből. A mágnes kapcsolót az éjjeli áram vezérli és nyugalmi helyzetben a nappali áramot engedi át szabadon. Megválasztásánál a megfelelő Amperszámot figyelembe kell venni! (összteljesítmény / 220-al = szükséges Amper)
Néhány szó az áramellátásról.